Agregátor obsahu

Zpět Radní vybrali dopravce pro linku PID 801. Výběr ještě musí schválit zastupitelé

Kutnou Horu, Hlízov a Starý Kolín bude od 1. 4. 2025 spojovat prodloužená autobusová linka 801. Krajští radní na svém dnešním vybrali vítěze veřejné zakázky na dopravce. Je jím dopravce Lutan. Za provoz linky v systému PID by měl kraj v dalších zhruba devíti letech dopravci zaplatit zhruba 247,7 milionu korun. Většinu, tedy více než 170 milionů korun, však zaplatí město Kutná Hora. Provoz by měl dopravce zajištovat až do 30. 11. 2034.

Vyhlášení výběrového řízení krajem je dokončením procesu započatým integrací Kutnohorska v roce 2021. Po dvou letech intenzivní a příkladné spolupráce mezi Kutnou Horou, krajem a IDSK dojde k plnohodnotnému začlenění bývalé linky MHD do celokrajské dopravní obslužnosti. Samozřejmě se všemi benefity pro cestující i objednatele,“ konstatuje Petr Borecký, radní pro oblast veřejné dopravy.

Záměr na provoz linky 801 v systému PID vzešel z města Kutná Hora, neboť současná smlouva mezi městem a dopravcem na její provoz končí 31. 3. 2025. „Po uplynutí všech zákonných lhůt pro možná odvolání začnou zástupci IDSK, města Kutné Hory a vybraného dopravce připravovat v rámci předrealizačního období zahájení provozu linky 801. Financování provozu bude probíhat na bázi Standardů dopravní obslužnosti,“ říká Petr Borecký.

Nový dopravce na linku nasadí elektrobusy, jde totiž o podmínku města. „ Provoz linky byl sestaven s ohledem na dopravní a provozní provázanost, případně s ohledem na požadovaný vozidlový park a efektivní zálohy,“ uzavírá Petr Borecký.

Naše projekty

Agregátor obsahu

Bezpečný středočeský kraj  

 

Pohodlné čtení čtvrtletníku Středočech  

logo projektu fandimat  

 

Konference  

Agregátor obsahu

Videa z kraje

Krajský geoportál nabídne informace o silnicích
Práce na mostu v Sázavě pokračuje dle plánu
U Neratovic pokračuje oprava silnice
Cestující v kraji mohou využívat deseti měsíční kupóny
Kulturní léto Středočeského kraje je v plném proudu
Britský velvyslanec navštívil Hrabalovo Kersko
344.díl, Středočeské noviny, 30.10.2023

Úřední hodiny pro veřejnost

Po, St:
8:00-17:00
Út, Čt:
8:00-15:00
Pá:
8:00-13:00