Agregátor obsahu

Zpět Vedení Středočeského kraje se včera vydalo v rámci svých pravidelných výjezdů do regionů do Mnichova Hradiště a okolí.

První zastávkou byla tradičně škola, a to SOU Hubálov, jejichž absolventi jsou budoucími instalatéry, automechaniky, opraváři či strojní mechanici. Škola vznikla na místě bývalé továrny, která byla postavena na počátku dvacátého století Josefem Johnem pro účely mechanické tkalcovny. 

Návštěva krajské rady pokračovala na stavbě silničního mostu přes Jizeru mezi Klášterem nad Jizerou a Mnichovým Hradištěm. Původní most musel být kvůli nevyhovujícímu stavu zdemolován - podle vyjádření naší Krajské správy a údržby silnic Středočeského kraje byla problematická zejména statika krajních nosníků. Most je třetí nejdelší stavbou svého druhu na středočeské silniční síti. Delší už jsou jen mosty přes Labe v Kolíně a most přes Želivku v Brzoticích. Délka přemostění je 301 m, velikostí mostu a rozsahu prací odpovídají také investiční náklady na stavbu, které jsou 180 mil. Kč s DPH. Stavba byla zahájena v listopadu 2022, zprovoznění mostu plánujeme na začátek letošního prosince.

Další zastávkou byla také pobočka Krajské správy a údržby silnic Středočeského kraje (KSÚS) sídlící v Mnichově Hradišti. KSÚS zajišťuje údržbu silnic II. a III. tříd, včetně mostů, investuje a realizuje dopravní stavby v rámci Středočeského kraje. Ve stejné budově sídlí rovněž pobočka středočeské záchranky, kterou vedení kraje rovněž navštívilo.

Radní navštívili také Domov Modrý kámen. Funguje zde domov pro seniory s kapacitou 73 míst a domov se zvláštním režimem s kapacitou 28 míst.

Poté následovala již firma Kofola, která má ve městě svou výrobnu. Hlavními tématy byly výstavba nové skladovací haly, která nabídne další pracovní příležitosti a  kapacita dopravní infrastruktury v této části regionu.

Podvečer patřil občanům. V půl páté začala v komunitním centru diskuze, která tradičně ukončuje pravidelné výjezdy radních do regionů.


DOPLŇUJÍCÍ INFORMACE: Na 28.5.2024 je naplánovaná další návštěva v regionu. Tentokrát do Příbrami a okolí.